Články

Monika Najdeková so sídlom Raková 1808, 023 51 Raková, prijme do trvalého zamestnaneckého pomeru: remeselník spracúvajúci kožu - remeselný pomocník a samostatný obchodný zástupca a marketingový pracovník.Pozícia sa obsadzuje v rámci plnenia projektu“ Podpora kreatívnej výroby kožených produktov” a v rámci projektu” Projekt pre podporu vytvárania pracovných miest v oblasti remeselného spracovania kože”.Preferovaný bude uchádzač spomedzi neaktívnych a nezamestnaných osôb, podľa zákonných definícii:Nezamestnaná osoba - sú osoby v zmysle § 6 (uchádzač o zamestnanie) zákona č. 5/2004 Z. z. o službá..
Projekt pre podporu vytvárania pracovných miest v oblasti remeselného spracovania kože
www.esf.gov.skwww.employment.gov.skwww.ia.gov.sk..
Folklórny opasok
Dnes sme Vám nafotili pár fotiek z výroby Prekladaného folklórneho / zbojníckeho opaska. Opasok sa v prvom rade vyreže z hovädzej kože, potom sa poskladá, vyzdobí sa ručne razením do kože a v posledných krokoch sa na opasok ručne našijú pracky a remienky na zapínanie čím sa vytvorí kapsička. Napokon sa opasok jemne prelakuje aby nedochádzalo k jeho neznehodnoteniu. Celý proces výroby trvá zhruba 4 až 5 hodín a je tvorený výhradne ručne bez použitia strojov. Opasky sa zdobia prevažne podľa vzorov z dobových fotografií, avšak postupne do nich vkladáme aj vlastnú folklórnu tvorbu...
Koža a jej spracovanie
Garbiarstvo patrí medzi staré remeslá a stáročiami získané skúsenosti sa prenášali z generácie na generáciu. Často sa stávali tajomstvom rodiny a cechu. Dlhé stáročia tu prevládala len ručná práca. Garbiarstvo je proces, pri ktorom sa koža zo zvieraťa spracuje a pripraví na ďalšie použitie. Po spracovaní nám vznikne useň alebo kožušina. Useň je holá koža bez srsti. Už od nepamäti sa ľudia snažia spracovávať a zužitkovať kožu zo zvierat rôznymi metódami, od natierania až po vystavovanie dymu. Existovali rôzne spôsoby spracovania zvieracej kože. Prvým, ale veľmi primitívnym spôsobom bolo jej nat..
Zobrazuje sa 1 až 4 z 4 položiek (1 stránok)